SLOVAKIA
info@lovechradov.sk

Lovec Hradov – nakrúcanie TV reportáže

Sprievodca navštívenými hradmi

Lovec Hradov – nakrúcanie TV reportáže

Dátum 14.1.2022 sa určite zapíše do môjho výberu najzaujímavejších dní. Natáčanie pre Reflex na úžasom hrade spolu s mojím synom, rovná sa veľký zážitok, na ktorý budem rád spomínať.

Poďme však pekne od začiatku. Narodil som sa v roku 1987 ako druhé dieťa mojej úžasnej mamine…. hop, pardón 😀 nie zas od úplného začiatku 🙂 . Tak ešte raz nie od úplného začiatku. Bol novembrový krásny deň (presný dátum si nepamätám) a zazvonil mi telefón. Volal mi môj najlepší kamarát Paľo (Ahoj pozdravujem ťa…). Doslovne sa ma spýtal „no čo ty mediálna hviezda?“ A ja na to, „mediálna asi nie a hviezda už vôbec nie 😀 „. Na to mi vraví, že na webový mail (info@lovechradov.sk) mi prišla správa, či by som bol ochotný natočiť reportáž pre nemenovanú televíziu a menovaný program Reflex :O. Poviem vám ako to bolo aj je, bol som z toho nadšený a svojím spôsobom mi to lichotilo. S nadšením som telefonicky odpovedal na kontakt uvedený v e-maily a samozrejme súhlasil. Teraz už bolo potrebné dotiahnuť len detaily ohľadom termínu…

Ďalšia a najdôležitejšia otázka, kde budeme natáčať? Na čo som hneď bez rozmýšľania odpovedal: „no predsa na hrade Uhrovec 🙂 „. (Nechápte má prosím zle, milujem všetky hrady, ale hrad Uhrovec je pre mňa citová záležitosť. Je to prvá zrúcanina, ktorú som navštívil ešte s mojimi rodičmi, uskutočnilo sa tu naše 1. skupinové STRETNUTIE ( Hrady zrúcaniny a zaniknuté hrady ) a v neposlednom rade ho opravujú a starajú sa o neho úžasní ľudia.)

Ok máme miesto aj čas, na čo som ešte zabudol? Už viem, ešte raz by som sa chcel poďakovať všetkým z hradu za možnosť natáčať tam a aj za vývoz štábu a mňa s mojím malým lovcom hradov (môj syn Lucasko). Veľmi nám to pomohlo. Čo sa týka natáčania, išiel som do toho samozrejme s veľkou pokorou, no druhým dychom dodávam, že trému som ani ja, ani Lucasko nepociťoval, teda aspoň si to myslím 🙂 …

Samotné „natáčanie“ je určite zážitok, aspoň pre toho čo to robí prvý krát ako som bol ja. Veľkým plusom však bol výber lokácie, čo mi potvrdil aj pán redaktor (pozdravujem Patrik 🙂 ) a nádherné počasie, ktoré bolo priam ukážkové. Celkom zaujímavé bolo celkové natáčanie myslím ten čas, točili sme skoro 4 hodiny z čoho vznikne pár minútová reportáž. Nakoniec sme to však všetko zvládli a teraz už budeme, len čakať na výsledný produkt. Narozprával som toho veľa, čo však nakoniec použijú je v rukách dramaturgov. Myslím si, že tak či tak, cieľ som splnil – spropagovanie môjho hradného cestovania, cestovania po hradoch celkovo a hradu Uhrovec ako takého.

Čo dostať na záver? Skúsenosť obrovská, ale ja pokračujem ďalej v sprostredkovaní ďalších zaujímavých známych aj menej známych hradov, hrádkov, hradísk. Sledujte môj web a už teraz sa môžete tešiť na ďalšie blogy.

Sledujte ma na Instagrame