SLOVAKIA
info@lovechradov.sk

Nakrúcanie na Považskom hrade máj 2022

Sprievodca navštívenými hradmi

Nakrúcanie na Považskom hrade máj 2022

Všetko začalo jedným obyčajným e-mailom: „Dobrý deň pán Maleček radi by sme natočili s Vami reportáž, nakoľko nás zaujalo Vaše cestovanie. S pozdravom televízia TA3.“ Samozrejme som neváhal ani chvíľu a súhlasil som. Predsa len sa často nestáva, že vás zavolajú do televízie 🙂 . Mne sa to stalo druhý krát (prvá reportáž bola pre TV Markízu – relácia Reflex a natáčali sme na hrade Uhrovec). Následne nastala krátka komunikácia, kde sme dohodli miesto a čas. Moja voľba padla na Považský hrad, nakoľko je to krásna zrúcanina s úžasnými výhľadmi a myslím si, že na natáčanie bola ako stvorená.

Tesne pred termínom natáčania mi prišla správa: „Prídu aj z Markízy“. Ok, takže dve reportáže, jeden hrad, hm to znie zaujímavo. Poviem vám pravdu veľmi som sa tešil. Naozaj som si sám sebe vsugeroval, že po natáčaní na hrade Uhrovec som už predsa ostrieľaný profesionál. Nedalo mi to však a pre istotu som si vzal pomocníkov, takú tú morálnu podporu. Syn Lucasko, ďalší ostrieľaný profesionál (natáčal so mnou pre Reflex), ďalej moja manželka Kamilka a pes Donny – najväčší turista z našej bandy. Máme ešte jedného člena našej cestovateľsko/hradnej skupiny. Dcéru Lili, no viete, vek 14 rokov takže to tu nebudem zbytočne rozpisovať. Na natáčanie sme zvolili pondelok, no ja som si však neuvedomil, že v nedeľu som ešte v práci vo Viedni. Veru celý deň v robote, večerný presun domov na Slovensko, pár hodín spánku a už sme to valili na Považský hrad.

Na miesto sme dorazili s menším predstihom. Zatiaľ sme si určili „role“. Ja s Lucaskom v rolách respondentov a Kamilka s Donnym psychická podpora a pozorovatelia. Po pár minútach už dorazili aj štáby. Na rovinu musím povedať, že aj posledná malá tréma odpadla, nakoľko to boli naozaj veľkí profesionáli a v neposlednom rade milí ľudia. Na hrade sme boli ani nie za 20 minút a hneď sme sa vrhli na natáčanie. Pamätáte sa ako som písal, že pri čakaní sme si rozdelili úlohy? Samozrejme to bolo úplne inak. Hlavná hviezda náš psík Donny :). Ono je pravda, že máloktorý pes sa môže pochváliť toľkými navstívenými hradmi. No a dostalo sa aj na moju pani manželku a tiež si musela odkrútiť svojich pár minút slávy. Zvládla to však perfektne. Na rozlúčku sme si dali ešte skupinovú fotku, rozdal som magnetky na pamiatku a išlo sa domov. Samozrejme som hneď zisťoval kedy to bude v TV. Aj keď odpoveď som poznal…“nevieme“. Nevadí aspoň som poprosil nech dajú vedieť neskôr. Myslím, že o dva dní okolo 20:00 mi prišla správa na MESSENGER: „už to ide„. Prepnem na Markízu a tam vo večerných novinách ako posledná reportáž ja, Lovec hradov spolu so svojou rodinou.

V tom momente som si uvedomil, že to moje cestovanie po hradoch a iných zaujímavých miestach bude naozaj asi zaujímavé nielen pre mňa, ale aj pre ostatných. Nádherný pocit a len ma utvrdil, že to čo robím má zmysel a budem v tom pokračovať. Na Slovensku, ale aj v zahraničí je stále veľa miest, ktoré je treba navštíviť a ukázať ostatným. Počas písania tohto blogu stále čakám na odvysielanie reportáže aj od TA3 a dúfam, že dopadne tak isto dobre ako tá pre Markízu. Ďakujem, že ma sledujete, chodíte na môj web a nechávate sa inšpirovať pri svojich cestách. Najbližšie už budem písať o našom tripe po rakúskych, talianskych a slovinských hradoch na prelome mesiacov jún a júl. Držte nám palce nech ich “ ulovíme“ čo najviac.

Sledujte ma na Instagrame