SLOVAKIA
info@lovechradov.sk

Hrad Liptovský Hrádok

Sprievodca navštívenými hradmi

178. História:
Hrad bol postavený začiatkom 14. storočia ako strážny objekt na križovatke dvoch významných obchodných ciest. Na začiatku 17. storočia bol rozšírený o renesančný kaštieľ. Staršie hradné jadro sa stalo zrúcaninou v roku 1803 po masívnom požiari, mladší kaštieľ bol naďalej udržiavaný. Dnes je objekt v súkromnom vlastníctve a slúži ako luxusný hotel s reštauráciou, ale tiež aj ako múzeum.

Prehliadky:
Prehliadky cez letnú sezónu:
1.7.-1.9. každý deň o 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00 a 16:00
Prehliadky mimo letnej sezóny:
2.9.- 30.6. počas sobôt, nedieľ a štátnych sviatkov, vždy o 10:00, 12:00 a 14:00.
Prehliadka Hradu a Kaštieľa vás prevedie obnoveným prízemím hradnej zrúcaniny a zrekonštruovaným kaštieľom. Je doplnená audiovizuálnou prezentáciou minulosti a súčasnosti objektu. Od školených sprievodcov sa dozviete nie len mnohé historické fakty, ale tiež aj zaujímavý súčasný príbeh pamiatky. Detskí, ale i dospelí návštevníci ocenia aj to, že sa všetkého môžu dotknúť, dokonca aj kožušiny medveďa. Hradný personál pripravuje pravidelne rôzne kultúrne programy, aktuality sa dozviete na ich FB a IG stránke.
Dostatočne veľké a bezplatné parkovisko sa nachádza priamo oproti hradu.

Lokalita: Slovensko, Žilinský kraj, okres Liptovský Mikuláš

GPS: N49° 02′ 44.65″, E19° 43′ 59.00″

Otváracia doba: letná sezóna – každú celú hodinu začína komentovaná prehliadka hradu

Obtiažnosť: jednoducháReštaurácia Magdaleny Zai:
Reštaurácia Magdaleny Zai je luxusná hotelová reštaurácia, otvorená aj pre verejnosť. Poskytne vám gastronomický zážitok vo forme pravidelne sa obmieňajúceho sa menu podľa ročného obdobia, či špeciálne akcie na Valentína, Vianoce alebo na jesenné Husacie a Kačacie hody. Tiež je vhodná na organizovanie spoločenských, či firemných akcii.
Hotel:
Hotel Chateau GrandCastle, ktorý sídli v zrekonštruovanom kaštieli, vám poskytne komfort 21. storočia v historických renesančných priestoroch. Celkom má 18 historicky zariadených izieb a 5 moderných komnát v podkrovných priestoroch. Dostupné je wellness so saunou, vírovkou a menším bazénom. Parkovanie hotelových hostí je dostupné na vlastnom stráženom parkovisku vnútri areálu hotela. Viac informácií sa dozviete na stránke www.grandcastle.sk

Sledujte ma na Instagrame