SLOVAKIA
info@lovechradov.sk

Rekapitulácia mesiaca október 2021

Sprievodca navštívenými hradmi

Rekapitulácia mesiaca október 2021

Mesiac október som začal v Českej republike a to konkrétne na hrade BRUMOV. Odtiaľ som sa presunul hľadať dve „tvrze“ v obci Vlachovice ( KAŠTÝL a HRADIŠŤKO).

Začiatkom októbra sme sa s rodinkou vybrali aj na hrad ŠÁŠOV a nájsť jeho predsunutú pevnosť ZÁBAŠTIE, čo sa nám aj podarilo.

Stred mesiaca patril rakúskym hradom, kedy som to zobral pekne zhurta 🙂 . Vybral som sa do bezirku Scheibbs. Začal som na hornom a dolnom hrade PERWATH. Odtiaľ som sa presunul do neďaleko mestečka Steinegg, kde som našiel posledné zvyšky hradu STEINEGG. Nad mestečkom stál aj hrádok tipu (motte) TABOR. To sa však ešte, len deň rozbiehal 🙂 . Ďalší pán na holenie bol hrad STEINEGG (skromné zvyšky). Odtiaľ som šiel prebádať hradisko KERSCHENBERG, ktoré bolo naozaj nádherné. Neďaleko odtiaľ stojí ďalší hrad (skôr divadlo 🙂 ) REINSBERG a aby toho nebolo málo, tak po ceste naspäť som sa zastavil v meste WIESELBURG a navštívil miestny kostol (asi najstarší v celom Rakúsku), ktorý stojí na mieste hradu a dodnes sa zachovali obvodové múry. Koniec mesiaca október bol v znamení PUSTÉHO HRADU, ktorý sme si užili s celou rodinou.

Záverečná bodka tohto veľmi úspešného mesiaca bol ZVOLENSKÝ ZÁMOK (HRAD). Toto bol v krátkosti môj mesiac október. Verím, že november bude podobne bohatý na hrady.

Až sa ti moje hradné cestovanie páči, podpor ma (👍) na mojej stránke Lovec Hradov. Ďalej svoje príspevky zverejňujem vo svojej skupine Hrady zrúcaniny a zaniknuté hrady.

Sledujte ma na Instagrame